ژل رويال

تاثیر ژل رویال بر یادگیری

ژل رویال شیرین گل

ژل رویال چیست؟

ژل رویال غذای اصلی ملکه و غذای ضروری برای لاروهای جوان زنبور عسل می باشد. ژل رویال ماده ژلاتینی است که توسط غدد هیپوفارینگال و زیر فک زنبورهای کارگر ترشح می شود. تحقیقات نشان داده است که ژل رویال دارای انواع فعالیت های بیولوژیکی مختلف در سلول ها و بافت های مختلف می باشد.

ژل رویال بطور عمده از پروتئین ها، قندها، چربی ها و مقادیر ناچیزی از نمک های معدنی و ویتامین ها تشکیل شده است. ژل رویال دارای خاصیت ضدتومور، ضد میکروب، بازکننده عروق، کاهش دهنده فشارخون و همچنین تحریک کننده رشد و مقاومت در مقابل عفونت ها، ضد هایپر کلسترومی و فعالیت های ضد التهابی می باشد. این ماده بیش از سی سال است که برای استفاده های تجاری در تولیدات دارویی، غذاهای مقوی و لوازم آرایشی بکار می رود.

ژل رویال و تاثیر آن بر تقویت حافظه

تحقیقات نشان می دهد که ژل رویال تاثیرات فراوانی بریادگیری و توانایی یادآوری می گذارد. در یکی از تحقیقات انجام شده در یک دانشگاه معتبر به اثبات رسید که ژل رویال اثرات مطلوبی بر فعالیت های عصبی می گذارد. در این تحقیق مشاهده شد که مصرف ژل رویال موجب کاهش سیر فراموشی شده و تفاوت بارزی بین مصرف کننده آن و بقیه بوجود آورده است. در پایان، مطابق با پیش بینی های مطالعات اخیر، نتایج از نظر رفتاری نشان دادند که ژل رویال اثرات مفیدی بر عملکردهای عصبی دارد. ژل رویال حاوی ترکیبات بیواکتیو می باشد که بر عملکردهای مغز اثرات مفید دارد و ممکن است در حفظ سلامت و یا استفاده های کلینیکی در پیشگیری و درمان برخی از اختلالات عصبی نقش استراتژیک داشته باشد.

ژل رویال شیرین گل

آیا ژل رویال در پیشگیری و درمان آلزایمر موثر است؟

ژل رویال علاوه بر اینکه یک غذا محسوب می شود مزایای بهداشتی متعددی نیز دارد و به خاطر آثار درمانی آن در تقویت حافظه، باروری، اختلالات عصبی، زخم ها، پیری و… لازم است مورد توجه ویژه قرار گیرد. با توجه به تحقیقات انجام شده ژل رویال با ترکیبی مشابه، در برخی حشرات وجود دارد و امکان استفاده از آن ها برای اهداف مشابه درمانی به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

بیماری آلزایمر از رایج ترین بیماری ها زوال عقل است. این بیماری ابتدا با فراموش کردن کارهای روزمره آغاز و به تدریج بقیه بخش های حافظه را نیز درگیر می کند. ممکن است بیمار سوالی را بپرسد و در همان لحظه پاسخ سوال خود را فراموش کند. بیمار وسایلش را گم می‌کند و نمی‌داند کجا گذاشته‌است. به تدریج در شناخت دوستان و آشنایان و نام بردن اسامی آنها نیز مشکل ایجاد می‌شود. اگر تنها از منزل بیرون برود ممکن است گم شود و بسیاری از موارد دیگر…

این بیماری ممکن است ریشه ی ژنتیکی داشته باشد و یا بر اثر کاهش سطح استیل­کولین در مغز و یا زیاد شدن سطح فلزات در مغز ایجاد شود.

روش های درمان بیماری آلزایمر

تاکنون هیچ روش قطعی برای درمان این بیماری ابداع نشده است. اما در حال حاضر درمان بیماری آلزایمر بیشتر شامل درمان‌های علامتی، درمان اختلالات رفتاری و داروهای کاهنده سیر پیشرفت بیماری است.

یکی از این مواد دارویی تاثیرگذار ژل رویال می باشد. يكي از تركيبات منحصر بفرد ژل رويال، اسيد 10 -هيدروكسی ترانس 2-دكانوئيك(HDEA)، يك اسيد چرب غير اشباع است. به اين دليل كه HDEA يك اسيد چرب غير اشباع كوچك مولكول است، ميتواند از سد خونی مغزی عبور كند. نشان داده شده كه HDEA اثرات فاكتور نوروتروفيك مشتق از مغز را تقليد ميكند و احتمالا نوروژنز در مغز بالغ را تحريك می كند و به همین علت در تقویت حافظه و جلوگیری از آلزایمر تاثیر مثبت دارد.

همین الآن ژل رویال شیرین گل رو سفارش بدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *