آموزشی

خواص عسل برای دندان ها

عسل طبیعی شیرین گل

سلامت دندان یکی از دغدغه های همیشگی بشر است. امروزه روش های بسیاری برای کاشت و یا ترمیم دندان ها وجود دارد، با این حال دندان پزشکان توصیه می کنند که با مراقبت اولیه از دندان ها خطرات کاشت و ترمیم را به جان نخریم. سلامت دندان ها باعث می شود تا از دردهای ویرانگر خرابی دندان دوری کنیم و مجبور به پرداخت هزینه های هنگفت دندان پزشکی نباشیم. 

یکی از عوامل موثر در سلامت دهان و دندان، استفاده از موادی است که باعث تقویت دندان و لثه ها می شود. استفاده از مواد طبیعی مانند عسل باید به موردی ضروری در سبدغذایی خانواده ها تبدیل شود، چرا که عسل خواص بسیاری برای سلامت دندان ها دارد.

عسل درمانگر

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، مصرف عسل برای پیشگیری از بروز مشکلات دندان و برای تسکین دردها و درمان آسیب های ایجاد شده در دهان و دندان موثر است. در واقع این امکان وجود دارد که با مصرف منظم و اصولی عسل طبیعی بسیاری از بیماری های مرتبط با دندان دور شود و حتی در صورت بروز مشکل نیز به راحتی برطرف شود.

در این مطلب سعی شده تا خواص عسل طبیعی برای سلامت دندان شما معرفی شود تا شما با دیدگاه جامع تری به مصرف این ماده با ارزش بپردازید.

تقویت دندان را به عسل بسپارید

یکی از مهمترین خواص عسل طبیعی، تقویت دندان است. به دلیل وجود ترکیبات فوق العاده عسل، مصرف آن اثرات فوق العاده ای بر تقویت مینای دندان می گذارد. تقویت دندان با عسل به این دلیل که با تقویت لثه ها همراه است، به کاهش خراب شدن دندان و کم شدن احتمال شکستگی آن کمک می کند.

جلوگیری از پوسیدگی دندان به کمک عسل

در بسیاری از تحقیقات علمی انجام شده بر روی عسل اثبات شده است که عسل بیشترین تاثیر خود را بر جلوگیری از پوسیدگی دندان می گذارد. عسل دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی است به طوری که آن را به عنوان ماده ای آنتی باکتریال می شناسند. همچنین مصرف عسل می تواند به از بین بردن میکروب ها روی دندان کمک کند.

پیشگیـری و رفـع پلاک دنـدان بـا عسـل طبیعی

پلاک دندان یکی از شایع ترین مشکلات دهان و دندان است. این عارضه از تجمع میلیون ها باکتری بر روی سطح دندان به وجود می آید. پلاک یک لایه بسیار نازک و چسبنده است که می تواند با مسواک رفع شود. با این حال ممکن است در اکثر صبح ها وجود چنین جرمی را بر روی دندان های خود احساس کرده باشید. پلاک دندان احتمال پوسیدگی دندان را بالا می برد. 

همانطور که قبلا گفتیم، عسل یک ضدباکتری طبیعی است. مصرف عسل به طور منظم میتواند امکان رشد و تکثیر باکتری های دندان را به حداقل برساند.

تسکین درد دندان با عسل

یکی از مهم ترین خواص عسل کمک به تسکین درد است. البته استفاده از عسل برای تسکین درد دندان ممکن است باعث درد بیشتری شود، لذا بهتر است از دارچین و بره موم به همراه آن استفاده کنید.

از زمان قدیم تا به الان، با استفاده از مخلوط دارچین و عسل درد دندان را کاهش می داده اند. 

بره موم نیز خواص بسیاری در کاهش درد دندان دارد.

خواص سرشار عسل برای دندان باعث شناخته شدن عسل به عنوان یک ماده مفید برای سلامت دهان و دندان شده است. این ماده جایگزین بسیار مفیدی به جای مواد شیمیایی و دهان شویه ها میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *